Otwórz player w nowym oknie

Ks. Stanisław Szlassa: Mężczyźni różnią się od kobiet ekspresją emocjonalną, ale to nie znaczy, że są mniej ludzcy

Ks. Stanisław Szlassa: Mężczyźni różnią się od kobiet ekspresją emocjonalną, ale to nie znaczy, że są mniej ludzcy

„Kryzys zaprasza do bardziej świadomego i głębokiego życia. Daje czas na ogromną refleksję – gdzie jestem, w jakim miejscu życia się znajduję, kto obok mnie jest, co do tej pory osiągnąłem” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Stanisław Szlassa, współautor książki „O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię”.

„Jest to książka zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Mężczyźni powinni dać sobie prawo do poznawania siebie, przeżywania, czucia, kochania, a także szukania pomocy. Kobiety zaś nie powinny mieć stereotypu, że mężczyzna nie płacze i nigdy nie potrzebuje pomocy” – mówił ksiądz Szlassa. Jak zaznaczył rozmówca Anny Czytowskiej jest to książka skierowana nie tylko do partnerek, ale także do matek.

„To książka o tym jak wychowywać, jak nie być matką, która jest uwiązana ze swoim synem pępowiną” – dodał.

„Mężczyźni są tak samo ludzcy jak kobiety – są tak samo czujący i lękający się. W inny sposób to pokazują, inaczej przeżywają na zewnątrz. W języku terapeutycznym mówimy, że mężczyźni różnią się od kobiet ekspresją emocjonalną” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

Współautor książki „O niektórych lękach mężczyzn” mówił też o pozytywnych aspektach kryzysu w życiu mężczyzny.

„Kryzys zaprasza do bardziej świadomego i głębokiego życia. Daje czas na ogromną refleksję – gdzie jestem, w jakim miejscu życia się znajduję, kto obok mnie jest, co do tej pory osiągnąłem, itd. (…) Ogromną wartością wieku średniego jest to, że zaczynamy bardziej świadomie «dawać z siebie», a mniej skupiamy się na gromadzeniu dla siebie” – powiedział ks. Szlassa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA