Otwórz player w nowym oknie

Magdalena Szefernaker: Dzieci stanowią inspirację dla swoich mam

Magdalena Szefernaker: Dzieci stanowią inspirację dla swoich mam

„Dla moich rozmówczyń macierzyństwo jest rozwojem. Dzieci okazują się być inspiracją dla swoich mam. Dzieci przyczyniają się do tego, żeby mamy rozkwitały w pełnym tego słowa znaczeniu – pełnoprofilowo i pełnowymiarowo” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Magdalena Szefernaker („Mama na obcasach”).

Rozmówczynią Anny Czytowskiej była Magdalena Szefernaker, autorka cyklu wywiadów pt. „Mama na obcasach”. Już niedługo rozmowy doczekają się wydania w formie książki.

Na początku rozmowy Magdalena Szefernaker mówiła o tym, z kim udało się jej przeprowadzić rozmowy na temat macierzyństwa.

„Były to kobiety znane z pierwszych stron gazet, które zechciały opowiedzieć o tym, jak łączą pracę zawodową z trudem wychowywania dzieci. Te kobiety to aktorki, dziennikarki czy busineswoman. Rozmawiałam też z mistrzynią olimpijską, misjonarką, a także z kobietami zaangażowanymi w politykę. Przekrój jest spory” – opowiadał Gość Poranka „Siódma9”.

Jak zaznaczyła autorka wywiadów, „Mama na obcasach” nie jest „cukierkowym przedstawianiem macierzyństwa”.

„Jedna z rozmówczyń podkreślała, że sama nie wie, jak udaje się jej łączyć macierzyństwo z pracą zawodową. Jest to ogromne wyzwanie (...) Macierzyństwo to też decyzja o tym, z czego rezygnujemy, a co wybieramy” – mówiła Szefernaker. Według niej bycie mamą otwiera przed kobietami nowe możliwości.

„Bardzo często u tych kobiet pojawia się myśl, że macierzyństwo jest dla nich rozwojem. Dzieci okazują się być inspiracją dla swoich mam. Dzieci przyczyniają się do tego, żeby mamy rozkwitały w pełnym tego słowa znaczeniu – pełnoprofilowo i pełnowymiarowo” – dodała.

W rozmowie o macierzyństwie nie mogło zabraknąć miejsca na rolę mężczyzn w wychowaniu dzieci i wspieraniu kobiet.

„Ojciec odgrywa ogromną rolę. Wsparcie taty i męża jest niesamowicie istotne. Daje poczucie, że kobieta nie jest sama. Bardzo cieszę się, że kobiety o tym mówiły. Mam nadzieję, że moja książka będzie interesująca także dla mężczyzn” – powiedziała rozmówczyni Anny Czytowskiej.

„Bohaterki moich rozmów podkreślały, że każda droga jest jedyna i niepowtarzalna. Pokazały nam, że nie ma jednej, złotej recepty. Każda kobieta, każda mama musi znaleźć swoją drogę. Mam nadzieję, że dzięki tym historiom mamy będą mogły znaleźć dla siebie pewną inspirację” – podkreślała autorka cyklu „Mama na obcasach”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA