Otwórz player w nowym oknie

Zbigniew T. Nowak: Powikłania po COVID-19 są poważnym problemem nawet u osób, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy

Zbigniew T. Nowak: Powikłania po COVID-19 są poważnym problemem nawet u osób, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy

„Powikłania po COVID-19 są poważnym problemem nawet u osób, które przeszły zakażenie koronawirusem w sposób bezobjawowy. Jeśli w porę nie zaczniemy stosować kompleksowych kuracji, które mogą wspierać mózg, serce, płuca, nerki czy wątrobę, może dojść w organizmie do zmian nieodwracalnych. Natura oferuje nam leki, które możemy zacząć stosować natychmiast” – mówił w Poranku „Siódma9” Zbigniew Tomasz Nowak, znawca roślin leczniczych, autor książki „Jak odzyskać zdrowie po COVID-19” (wydawnictwo AA).

Na kłopoty z pamięcią i koncentracją może nam pomóc pyłek kwiatowy.

„To esencja zdrowia, która zawiera ponad 470 związków bioaktywnych sprzyjających zdrowiu.

„Zachęcam do robienia zawiesiny z pyłku kwiatowego, którą sam stosuję. Jest jeszcze jedna roślina, która może pomóc, a która dopiero staje się modna – jest to wąkrota azjatycka” –podkreślał autor książki.

Płytki oddech, duszność wysiłkowa, szybkie męczenie się, niewydolność płuc – to kolejne powikłania pocovidowe, z którymi zmagają się ozdrowieńcy.

„Doględa jest rośliną, która może pomóc. Podobnie tymianek, macierzanka czy babka lancetowata” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

„Ozdrowieńcy powinni pamiętać też o stałej konsultacji z lekarzami różnych specjalności i wykonaniu kompleksowych badań” – dodał Zbigniew Tomasz Nowak.

W dalszej części rozmowy autor książki polecał stosowanie głogu na wzmocnienie serca, dziurawca, kiedy zmagamy się z obniżeniem nastroju oraz dobrze znanego rumianku, gdy cierpimy na kłopoty z zaśnięciem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA