Zbigniew Gryglas: Afery takie jak CIECH czy Amber Gold muszą doczekać się wyjaśnienia

Zbigniew Gryglas: Afery takie jak CIECH czy Amber Gold muszą doczekać się wyjaśnienia

„Działacze PO mówili często, żeby ukarać tych, którzy dokonywali podsłuchów. Tam padały takie informacje, które wskazują na możliwość popełnienia bardzo wielu przestępstw. Usłyszeliśmy rzeczy karygodne i straszne. Obywatele mają prawo wyjaśnień. Jest wiele afer, które w tamtym czasie wybuchły m.in. CIECH i Amber Gold. One wszystkie muszą doczekać się wyjaśnienia. Musimy na tyle poprawić procedury, by więcej nie dochodziło więcej do takich sytuacji” – powiedział w poranku „Siódma–Dziewiąta” Zbigniew Gryglas, wiceprezes partii Porozumienie.

„Dobrze, że organy państwa działają w sposób zdecydowany. Myślę, że to wielka zasługa CBA i jego kierownictwa. Dla mnie jest wielka wątpliwość czy należało prowadzić prywatyzację CIECH. Moim zdaniem nie było takiej potrzeby, ta spółka była przecież notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, była częściowo sprywatyzowana, więc nie było potrzeby, by sprzedawać ostatni pakiet skarbu państwa. Kwestionuję sens ekonomiczny tej prywatyzacji w roku 2014, w momencie, kiedy ta spółka zaczynała wychodzić na prostą” – podkreślał Gryglas.

„Z rozmów opublikowanych wynika, że politycy zapalali zielone światło dla tych transakcji. Te nagrania obciążają polityków z najwyższych stanowisk. Tam wymieniane jest także nazwisko premiera [Donalda Tuska]” – zauważył gość Anny Skiepko.

W drugiej części rozmowy wiceprezes partii Porozumienie odniósł się do kwestii sporu wokół ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej: „Często przypominam, że Polska instytucjonalnie nie skalała się okupantem. Walczyliśmy od początku do końca. Dziś ktoś, kto chce zarzucać Polsce współudział w tej zbrodni, powinien być ukarany” – zaznaczył Zbigniew Gryglas.

Na początku rozmowy poseł Porozumienia skomentował najnowszą informację dotyczącą zatrzymania Władysława Frasyniuka, do którego doszło 14 lutego rano we Wrocławiu: „Pan Frasyniuk jest z pewnością osoba zasłużoną dla opozycji, natomiast wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa” – skomentował.

back to top