Sebastian Kaleta: Gdybym na początku 2016 roku powiedział, że za 2 lata Waltzowie oddadzą 2 mln zł, to by mnie wyśmiano

Sebastian Kaleta: Gdybym na początku 2016 roku powiedział, że za 2 lata Waltzowie oddadzą 2 mln zł, to by mnie wyśmiano

„Na początku 2016 roku, gdy rządy Prawa i Sprawiedliwości dopiero przejęły władzę, mieliśmy do czynienia z gigantycznym wypływem VAT-u. Mieliśmy sytuacje, że sądy odbierały dzieci z powodu biedy, mieliśmy do czynienia z tym, że bezrefleksyjnie wyrzucano ludzi na bruk w Warszawie i w innych miastach, bo znalazł się w papierach ktoś, kto uznał, że ma prawa do kamienicy. A teraz, na początku 2018 roku wystarczy spojrzeć na stronę Prokuratury Krajowej. Konsekwentnie wyjaśniamy wszystkie te sprawy” – powiedział w poranku „Siódma–Dziewiąta” Sebastian Kaleta, członek Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji w Warszawie. „Gdybyśmy się spotkali na początku 2016 roku i powiedziałbym, że za dwa lata rodzina Waltzów odda 2 miliony złotych, to zostałbym przez większość dziennikarzy wyśmiany” – dodał.

„Na 100 stronach tłumaczymy, jak wujek Andrzeja Waltza usiłuje przejąć kamienicę przy Noakowskiego 16, a Gronkiewicz-Waltz tuszuje sprawę albo udaje, że nic nie wie. Ona ma gigantyczną wiedzę o całym procederze, a gdy kilkanaście osób przebywa obecnie w areszcie, sądzi, że w jej urzędzie działa mafia” – tłumaczył gość Anny Skiepko. „Chciałbym ją zatem zapytać, jak to jest, że zdaniem prezydenta Warszawy pod jej nosem działa mafia, a ona przez lata sądzi, że wszystko jest w porządku. Wszystkie te fakty stawiają ją w złym świetle” – dodał.

Kaleta odniósł się również do rekonstrukcji rządu: „Macierewicz przez dwa lata odbudował morale w wojsku, odbudował trzon etosu polskiej armii z czasów wolnej Polski. Na koniec warto spojrzeć, co wyczynia na portalach społecznościowych minister Siemoniak. Ze spokojem patrzę na działania zarówno MSWiA, jak i Ministerstwa Obrony”.

Staramy się wprowadzać zmiany, które będą najkorzystniejsze dla największej grupy Polaków. Żadna partia polityczna nie zrealizowała swojego programu politycznego w tak daleko idącym stopniu tak jak Prawo i Sprawiedliwość. Rekonstrukcja służy temu, żeby jeszcze mocniej wprowadzać reformy i zmiany, które pozwolą naszemu krajowi szybciej się rozwijać. Mówienie o tym, że idziemy w stronę centrowego elektoratu jest lekkim uproszczeniem, ponieważ my idziemy w stronę jak najszerszej grupy wyborców po to, by Polacy zrozumieli, że ciężko pracujemy dla wszystkich.

„Opozycja próbowała wmówić Polakom teorię, że Wojska Obrony Terytorialnej to prywatna armia Antoniego Macierewicza, że będą one gnębiły opozycjonistów. Opozycja proponuje miraże strachu, kompletnie nie ma rozeznania, co się w Polsce dzieje. W Polsce mamy demokratycznie wybrany rząd, który konsekwentnie realizuje program. Podczas rządów PO ministrowie odchodzili w atmosferze afer”.

Na końcu rozmowy Kaleta zwrócił uwagę także na funkcjonujący rejestr przestępców seksualnych. „Jest on po to, byśmy czuli się bezpiecznie na naszych osiedlach, a także by osoby, które próbują takiego przestępstwa dokonać, miały świadomość, że państwo będzie ich surowo karało, a opinia publiczna będzie znała treść rozstrzygnięcia” – zakończył Sebastian Kaleta.

back to top