Barbara Socha: Chcemy, aby szpitale traktowały rodziców noworodków jako członków zespołu terapeutycznego

Barbara Socha: Chcemy, aby szpitale traktowały rodziców noworodków jako członków zespołu terapeutycznego

„Pandemia się rozwija i z tego powodu jest ważne, aby szpitale utrzymując wysoki poziom bezpieczeństwa, umożliwiały rodzicom kontakt z dziećmi. Aby traktowały rodziców jako członków zespołu terapeutycznego” – powiedziała w Poranku „Siódma9” minister Barbara Socha (Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej).

Duża część wtorkowej rozmowy Poranka „Siódma9” poświęcona była trosce Ministerstwa Rodziny o seniorów.

„Apelujemy do seniorów o jak największe ograniczenie mobilności, o pozostanie w domach. Wspieramy gminy, żeby seniorzy mogli pozostać w domu, aby mogli być wsparci w takich prostych czynnościach, jak np. zakupy” – mówiła minister Socha.

„Zbliża się 1 listopada. Apelujemy do osób starszych o to, żeby wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie lub w tym roku z nich zrezygnować” – dodała.

„Jest wiele inicjatyw oddolnych powstałych po to, aby wspierać seniorów. Jako resort możemy je wesprzeć od strony komunikacyjnej na poziomie całego kraju, i to staramy się robić. Mamy nadzieję uruchomić kolejne takie działania w najbliższym czasie” – kontynuowała.

Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej mówiła też o wpływie pandemii na młodszą część społeczeństwa.

„Mam nadzieję, że kwestia zamknięcia szkół to nie będzie kwestia długoterminowa. Myślę tu szczególnie o maturzystach, którzy - mam nadzieję - będą mieli okazję przygotować się normalnie do przyszłorocznej matury” – powiedziała rozmówczyni Janusza Zalewskiego.

W wywiadzie pojawił się także temat rozdzielania noworodków od rodziców przez procedury związane z Covid-19.

„Pandemia się rozwija i z tego powodu jest ważne, aby szpitale utrzymując wysoki poziom bezpieczeństwa, umożliwiały rodzicom kontakt z dziećmi. Aby traktowały rodziców jako członków zespołu terapeutycznego” – stwierdziła Barbara Socha.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA