Michał Kuczmierowski: Pandemia oznaczała dla nas rewolucję w sposobie działania

Michał Kuczmierowski: Pandemia oznaczała dla nas rewolucję w sposobie działania

„Pierwsza fala pandemii była dla wszystkich dużym zaskoczeniem, także dla ARM. Wcześniej spotykaliśmy się z sytuacjami kryzysowymi o niskiej intensywności i zazwyczaj lokalnymi. Tym razem mamy do czynienia ze zjawiskiem o bardzo dużej skali. Dla nas oznaczało to rewolucję sposobu działania” – powiedział w Poranku „Siódma9” Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

„Od kilku miesięcy działamy na bardzo wysokich obrotach. Cały czas udostępniamy środki ochrony osobistej na potrzeby różnych jednostek w całej Polsce. Obsługujemy kilka tysięcy wydań tygodniowo. Jest to duża praca logistyczna” – mówił gość Poranka „Siódma9”.

„Pierwsza fala pandemii była dla wszystkich dużym zaskoczeniem, także dla ARM. Wcześniej spotykaliśmy się z sytuacjami kryzysowymi o niskiej intensywności i zazwyczaj lokalnymi. Tym razem mamy do czynienia ze zjawiskiem o bardzo dużej skali. Dla nas oznaczało to rewolucję sposobu działania. Zrobiliśmy bardzo dużo, aby zabezpieczyć wszystkich, którzy tego potrzebują. Poprawiliśmy procedury już w pierwszych tygodniach pandemii. Działamy dziś jak dobrze naoliwiona maszyna” – stwierdził przedstawiciel Agencji Rezerw Materiałowych.

„Posiadamy specjalistów ściągniętych z różnych obszarów rynku, nastawionych na efekty, tak aby wszystko czego potrzeba dotarło na czas do magazynów i zostało profesjonalnie rozdystrybuowane” – mówił rozmówca Janusza Zalewskiego informując, że sprzęt, który sprowadza Agencja Rezerw Materiałowych kontraktuje głównie u producentów polskich.

„Od strony technicznej, materiałowej, sprzętowej jesteśmy dobrze przygotowani. Nie straciliśmy czasu, także żaden podmiot instytucjonalny, szpital nie powinien się na nas zawieźć. Najbardziej brakuje ludzi w szpitalach. Służba zdrowia potrzebuje dużego wsparcia” – stwierdził Michał Kuczmierowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA