Marek Król: „Przy tych napięciach, które przeżywa pani premier, wielu facetów by nie wytrzymało”

Marek Król: „Przy tych napięciach, które przeżywa pani premier, wielu facetów by nie wytrzymało”

„Pani premier się świetnie sprawdza, przy tych napięciach, które ona przeżywa, wielu facetów by nie wytrzymało. Jest od nich silniejsza emocjonalnie” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Marek Król, dziennikarz i polityk. Zaznaczył także, że nie spodziewa się wielkich zmian w rządzie.

Król w odniesieniu do rekonstrukcji rządu zwrócił uwagę na sytuację w Ministerstwie Cyfryzacji. „Moje doświadczenie mi mówi, że mocno lansowano pewne osoby, po czym okazywało się, że dokonali niewiele, a media uważały ich za wybitne osoby. Są sytuacje, gdzie trzeba pracować w zespole, a minister Streżyńskiej nie wychodzi to najlepiej” – skomentował.

Dziennikarz ocenił także, że Pałac Prezydencki i Ministerstwo Obrony Narodowej muszą jak najszybciej dojść do porozumienia. „Jesteśmy po Święcie Niepodległości i powinniśmy wyciągnąć wnioski, że takie swary miały wpływ na stabilność państwa. Nie może być tak, że nominacje są pewną grą. Czas skończyć te konflikty” – dodał.

Marek Król podkreślił również, że Marsz Niepodległości zaskoczył go pięknym hasłem „My chcemy Boga”. „To hasło lemingi Zachodniej Europy odebrały bardzo boleśnie, a dobrze byłoby, żeby się nauczyli od Polski szanowania pewnych wartości, a szczególnie wiary” – zakończył publicysta.

 

back to top